Na czym polega współpraca z biurem nieruchomości?

Współpraca, jaką oferuje biuro nieruchomości, to duże wsparcie dla osób, które decydują się na korzystanie z jej usług. Klient może liczyć na wsparcie na każdym z etapów zakupu lub najmu nieruchomości. Istotne jest również to, że w ramach usług można skorzystać z dodatkowych możliwości, takich jak doradztwo kredytowe, przygotowanie opinii notarialnej czy też usług związanych z wyceną majątku.
 

Z jakimi kosztami związana jest współpraca z biurem nieruchomości?

Usługa jest całkowicie bezpłatna aż do momentu sprzedaży lub zakupu nieruchomości.
 

Czy decydując się na współpracę z biurem, mogę również samodzielnie sprzedać nieruchomość?

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby współpracując z nami, równocześnie prowadzić działania związane z samodzielną sprzedażą nieruchomości.
 

Czym powinienem się sugerować przy wyborze biura nieruchomości?

Zarówno przy nawiązywaniu współpracy z dowolną firmą, jak i w przypadku biura nieruchomości, trzeba należycie sprawdzić daną jednostkę. Warto sugerować się także opinią innych, którzy korzystali już z oferty danego biura. Każda agencja nieruchomości powinna posiadać stosowną  obowiązkową polisę ubezpieczeniową od prowadzonej działalności gospodarczej. Zanim zdecydujemy się na skorzystanie z usług firmy, koniecznie zapoznajmy się z warunkami umowy.
 

Zakup nieruchomości z własnych środków czy środków kredytowych? Która z opcji jest korzystniejsza?

Nie można jednoznacznie stwierdzić, który wybór będzie lepszy. Wszystko zależy od indywidualnej sytuacji kupującego. Oczywiście zawsze lepiej jest unikać zobowiązań finansowych, lecz mało kto może sobie pozwolić na zakup nieruchomości ze środków własnych. W przypadku kredytu trzeba wybrać ten najkorzystniejszy. Nasi eksperci chętnie doradzają w tej kwestii.
 

Czy wynagrodzenie za wykonane czynności przez biuro nieruchomości jest stałe czy podlega negocjacji?

Jesteśmy elastyczni i chętnie przystajemy na kompromisy. Można negocjować wynagrodzenie, a kwestie finansowe uzgadniać indywidualne w oparciu o sytuację klienta.
 

Jak długo może trwać sprzedaż nieruchomości?

Zdarza się, że jest ona sprzedawana już po 1 dniu, ale istnieją również sytuacje, kiedy sprzedający musi wyczekiwać na osobę zainteresowaną jego nieruchomością nawet przez kilka miesięcy. Ma na to wpływ wiele czynników m. in.: cena, lokalizacja czy konkurencja na rynku.